Reklama


Reklama
Reklama
Kalendarz
Czerwiec 2023

Po Wt Śr Cz Pi So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Czas na świecie
Amsterdam  
Athens  
Cyprus  
GMT/UTC  
Hawaii  
Istanbul  
Kuwait City  
London  
Moscow  
New York  
Ottawa  
Perth  
Seattle  
Sydney  
Tokyo  
Wellington  

Twój Czas  

O nas

Wydawnictwo Agencja Promocji Turystyki (APT) funkcjonuje od 2004 roku. Założone zostało przez Annę Olszewską – od 23 lat w branży turystycznej i Jana Wysokińskiego – od 38 lat w branży turystycznej.

Podstawę dla naszych przedsięwzięć stanowił magazyn branżowy Rynek Podróży, wydawany od września 2004 roku. W tym samym czasie powstała też pierwsza edycja corocznego wydawnictwa promocyjnego Liderzy Polskiej Turystyki. W następnych latach paleta takich publikacji była poszerzana i w ten sposób stworzony został pakiet wydawniczy, który był w stanie zaspokoić potrzeby branży turystycznej w zakresie: wiedzy specjalistycznej (przede wszystkim magazyn Rynek Podróży), szybkiej informacji branżowej (internetowy dwutygodnik e-Rynek Podróży), promocji rynkowej ofert poszczególnych podmiotów (Liderzy Polskiej Turystyki, Informator dla turystów Urlop, Konferencje – Szkolenia – Incentive) bądź ich prezentacji na największych targach turystycznych w Polsce (targi Tour Salon Poznań – Aneks Targowy) i w Niemczech (targi ITB Berlin – Urlaub in Polen).

Od 2014 roku, w związku z przejściem na emeryturę redaktora naczelnego Rynku Podróży, tytuł ten przestanie się ukazywać. Modyfikacji ulegnie też profil wydawnictwa ze ściśle branżowego na zorientowany bardziej na masowego odbiorcę. Wyrazem tego będą dwie nowe publikacje – Informatory dla turystów POLSKA i ŚWIAT.

Od początku szczególne miejsce w pracach wydawnictwa Agencja Promocji Turystyki (APT) zajmowały działania na rzecz promocji walorów turystycznych Polski, wzbogacania wiedzy specjalistycznej pracowników branży turystycznej i innowacje w turystyce. W maju 2014 roku wydawnictwo APT będzie obchodziło jubileusz 10-lecia działalności. Wśród licznych nagród, odznaczeń i dyplomów, jakie w tym okresie otrzymaliśmy, chcemy podkreślić następujące: I nagroda w konkursie im. Mieczysława Orłowicza dla materiałów prasowych (2004 r.), Honorowa Odznaka Za Zasługi Dla Turystyki (2009 r.), Wyróżnienie specjalne Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie im. Mieczysława Orłowicza dla materiałów prasowych promujących polskie produkty turystyczne (2010 r.), Złota Odznaka „Polska” (2010 r.), Wawrzyn Polskiej Turystyki (2011 r.), Honorowa Odznaka Za Zasługi Dla Turystyki (2012 r.).