Reklama


Reklama
Reklama
Kalendarz
Czerwiec 2023

Po Wt Śr Cz Pi So N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Czas na świecie
Amsterdam  
Athens  
Cyprus  
GMT/UTC  
Hawaii  
Istanbul  
Kuwait City  
London  
Moscow  
New York  
Ottawa  
Perth  
Seattle  
Sydney  
Tokyo  
Wellington  

Twój Czas  

SŁOWNIK

PROMOCYJNA CENA!

 

SŁOWNIK geograficzny krajoznawczy turystyczny POLSKI

 

Autor: Jan Wysokiński
Wydawca: Agencja Promocji Turystyki
Rok wydania: 2015
Numer ISBN: 978-83-929891-0-3
Format: 165 x 232 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 560
Waga: 1,1 kg

Cena egzemplarza: 30 zł brutto (w tym 5% VAT), plus koszt wysyłki (Poczta Polska, MINI paczka, cena 9,50 zł)

Przy zamówieniu 10 egzemplarzy (i powyżej) – wysyłka gratis!
Zamówienia prosimy przesyłać e-mailem pod adres: aolszewska@wydawnictwoapt.pl

 

SPIS TREŚCI
PRZYKŁADOWE STRONY
 

 

„SŁOWNIK geograficzny krajoznawczy turystyczny POLSKI” jest opracowaniem wyjątkowym i długo wyczekiwanym na polskim rynku wydawniczym. Publikacja wyróżnia się kilkoma oryginalnymi cechami. Przede wszystkim to całościowe, obszerne kompendium wiedzy i informacji na temat geografii turystycznej Polski, wybitnych walorów krajoznawczych, a także zasobów atrakcji i produktów, z jakich turyści najczęściej korzystają. W tym zakresie książka porządkuje wiedzę, bowiem skupia się na najważniejszych obszarach, miejscach, wydarzeniach, obiektach dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego, a także możliwościach wypoczynku i uprawiania aktywnych form turystyki. Słownik zawiera zwięzłe opisy ważniejszych regionów i mniejszych jednostek geograficznych, gór, rzek i jezior, obszarów o wybitnych walorach przyrodniczych, tysięcy miejscowości, zabytków, muzeów, obiektów bazy turystycznej, tras i szlaków. Z takiego punktu widzenia książka ta jest niezwykle przydatna, bo zaspokaja poznawcze potrzeby turystów, ale w jednakowym stopniu ma też praktyczne zastosowanie, szczególnie przy planowaniu różnych atrakcyjnych podróży po Polsce.

Słownik ukazuje turystyczne bogactwo polskich regionów, które coraz lepiej wykorzystują zasoby dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego, rozbudowują infrastrukturę, tworzą nowe atrakcje dla turystów. Zaproponowany układ treści publikacji czyni ją wygodną w korzystaniu.

Książka ta, wydana na wysokim poziomie edytorskim, skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców. Powinna znaleźć się w bibliotece każdego, kto interesuje się geografią Polski, krajoznawstwem i różnymi formami podróżowania po kraju. Przydatna będzie także dla uczelni o specjalności turystyka i rekreacja, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Może być również atrakcyjną nagrodą w konkursach czy dla wyróżniających się uczniów, albo po prostu ekskluzywnym prezentem na wiele okazji.

Zachęcamy do zakupu książki „SŁOWNIK geograficzny krajoznawczy turystyczny POLSKI”.

 

Zamówienia prosimy przesyłać e-mailem pod adres:
aolszewska@wydawnictwoapt.pl